„Buran“ erdvėlaivio skrydžiui – 30 metų!

Prieš trisdešimtmečius, 1988 m. lapkričio 15 d., 6 val. ryto, Baikonūro kosmodrome startavo kosminis laivas „Energija – Buran“.
„Buran“ – daugkartinio naudojimo kosminis laivas, galintis vykdyti ilgus skrydžius, atlikti manevrus kosmose ir nusileisti specialiai parengtame aerodrome. Su jo pagalba buvo galima skraidinti į kosmosą kosmonautus, krovinius iki 30 tonų, atlikti kosminių prietaisų ir stočių aptarnavimo bei remonto darbus pačiame kosmose.
Du kartus apskriejęs apie žemę, kosminis laivas „Buran“ 9.25 val. nusileido aerodrome „Jubiliejinis“. Pirmą kartą erdvėlaivis automatiškai nusileido  automatiniu rėžimu ir šis įvykis buvo įrašytas Gineso rekordų knygoje.
Kuriant kosminį laivą „Energija – Buran“ dalyvavo 1286 įmonės ir organizacijos, daugiau nei 2,5 milijono žmonių dirbo šiame projekte. Dirbo ir lietuviai. Rimantas Stankevičius buvo lakūnas bandytojas, kosmonautas, priklausė garsiajai Igorio Volko grupei, skraidė lėktuvais-laboratorijomis „Tu-154“ ir „MiG-25″, kur buvo įrengtos „Burano“ valdymo sistemos Lietuvos tekstilės institutas sukūrė kosminio laivo šilumos izoliacines plokštes, kosmonautų rūbus ir skafandrus. Kauno technologijos universitetas pagal programą „Energija-Buranas“ sukūrė ultragarsinį srauto matuoklį.

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android