Muziejuje vyko gitaristo Tado Umbraso koncertas

Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje rugpjūčio 9d. vyko 5-asis asociacijos AGATA renginių ciklo „Dangaus šviesuliai“ koncertas. Koncerte pasirodė jaunųjų atlikėjų gitaros virtuozas Tadas Umbrasas. Jis yra tarp talentingiausių jaunųjų gitaristų Lietuvoje, mokytis groti pradėjo dar būdamas 7-erių.
Jaunasis gitaristas nepaliko abejingų, salė buvo iš ties gausi, koncertą stebėjo apie 70 žmonių. Susirinkusiųjų tarpe šmėžavo jauni veidai. Džiugu, kad muziejaus durys yra atviros jaunajai kartai, kuri mato plačiai ir žiūri į ateitį šviesiomis akimis. Jaunasis atlikėjas džiaugėsi, kad gali save išreikšti bei būti išgirstu netradicinėje erdvėje.
Dalyviai mėgavosi švelnia muzika, skambančia iš gitaros virtuozo rankų. Jaunasis atlikėjas prieš koncertą neslėpė savo jaudulio, tačiau tai nepakišo kojos kokybiškai atlikti muziką ir sužavėti žiūrovų. Pirmąją koncerto dalį Tadas paėmė į rankas klasikinę gitarą, o antroje dalyje grojo su akustine gitara, tai įnešė įvairiapusiškumo ir supažindino klausytojus su skirtingomis grojimo technikomis. Paskutinieji gitaros akordai buvo laisvesni ir skambesni. Po koncerto norintys dalyviai galėjo sudalyvauti ekskursijoje po muziejų ir pasiklausyti paskaitos.
Pakalbintas Tadas nesidrovėdamas papasakojo apie save bei bendrą ryšį, kurį jaučia su žiūrovais koncerto metu, ypač tokioje jaukioje erdvėje, kurioje gali susitikti su žiūrovais akis į akį. Kaip teigia, Tadas, kiekvienas klausytojas muzikos klausosi bei priima ją savaip, savaip išgyvena ar savaip interpretuoja bei gilinasi į ją. Todėl kiekvienas klausytojas yra unikalus.
„Dangaus šviesulių“ koncertų ciklas tęsis ir rugpjūčio 23d. Etnokosmologijos muziejuje pasirodys džiazo atlikėja Eglė Petrošiūtė. Organizatoriai rekomenduoja žiūrovams iš anksto rezervuotis vietas. Skambinti į muziejų numeriu 8383 45424.

Parengė:
Vilniaus kolegijos Menų ir Kūrybinių technologijų fakulteto
Kultūrinės veiklos vadybos studentė
Elinga Žvaginytė

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android