In Memoriam Genovaitei Jacėnaitei

In Memoriam Genovaitei Jacėnaitei

Per patį vidurvasario žydėjimą susitikti su žemės ir dangaus dievybėmis Vėlių laivu iškeliavo dailininkė keramikė Genovaitė Jacėnaitė (1933-06-01 – 2016-07-21).

„Mano darbai yra mano kalba, mano mintys, jei žmogus kalbi su savimi ir niekas neklauso, jau yra blogai. Tad norisi, kad mano darbai, vienokiu ar kitokiu būdu, būtų išgirsti, pamatyti, o ne vien kažkur užrakinti, nes pamačius gal kažkam kils kokių nors minčių“, – sakė dailininkė. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje liko menininkės dovanoti keramikos darbai – senosios baltų dievybės, įgavusios realius pavidalus, keramikos dirbiniai su paslėptomis kultūros prasmėmis, ir piešiniai, kuriuose senojo kaimo vaizdai, etnografinės detalės.

Esame dėkingi likimui, kad galėjome Genovaitę Jacėnaitę pažinti ir kaip menininkę,  ir kaip Žmogų – ji šildė ir dar ilgai atmintyje mus šildys savo išmintimi, begaliniu optimizmu, realiu aplinkos suvokimu, gera atmintimi ir puikiu humoro jausmu, mokėjimu įžvelgti tik gera ir iš daugelio dalykų smagiai pasijuokti.

Geros Jums kelionės, brangi Menininke.

Irma Balčiūnienė

 

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android