Įvyko džiazo kvarteto R.A.D.D. koncertas

 

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje tęsiamas asociacijos AGATA koncertų ciklas „Dangaus šviesuliai“. Birželio 7d. vyko antrasis ciklo koncertas, kuriame pasirodė džiazo kvartetas R.A.D.D.

Džiazo kvartetas tai jauni, ambicingi ir perspektyvus vaikinai. R.A.D.D. kolektyvą sudaro džiazo talentai: Rokas Jackūnas (gitara), Arman Isojan (kontrabosas), Donatas Petreikis (saksofonas), Domantas Razmus (būgnai). Kvartetas stipriausiai debiutavęs tarp jaunųjų džiazo grupių. Kolektyvas gyvuoja dvejus metus ir jau yra laimėjęs festivalio „Vilnius Jazz“ konkursą „Young Power“, bei koncertavo Frankfurte, Vokietijoje. Atlikėjų repertuarą sudaro jų pačių kūrybos dainos, tai yra daug sunkiau nei perkurti žinomas dainas. Todėl kolektyvas yra stiprus, scenoje pasirodo ir su profesionaliais atlikėjais.

„Dangaus šviesulius“ organizuojančios Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA  projektų vadovė Justina Baliūnaitė teigė, kad jiems yra didelė garbė būti ir rengti pasirodymus tokioje netradicinėje erdvėje. Taip pat yra džiugu, kad durys atvertos jaunajai kartai, kuri mato labai plačiai. Koncertų ciklas „Dangaus šviesuliai“ turi perkeltinę reikšmę, tie šviesuliai tai talentingi jaunuoliai, kurie pakilo arčiau dangaus, arčiau tikrų žvaigždžių, tai nauja erdvė,  kurioje jie gali parodyti save.

Lankytojai turėjo galimybę mėgautis džiazu saulėlydžio metu, pajausti vasariškai ramią, atpalaiduojančią melodiją. Tai leido pabėgti nuo rutinos. Koncertui pasibaigus su tuo pačiu bilietu lankytojai galėjo aplankyti muziejų, bei pasiklausyti Martyno Juocevičiaus paskaitos apie nežemišką klausimą „Ar mes vieni Visatoje?“ Praėjusį savaitgalį šia galimybe naudojosi pirmojo „Dangaus šviesulių“ koncerto ciklo lankytojai. Tada pilną muziejaus salę užpildžiusiems klausytojams grojo sesių Linos ir Rasos Žilinskaičių kanklių ir smuiko duetas.

„Dangaus šviesulių“ koncertai vyks kiekvieną mėnesį iki pat spalio. Koncertuose pasirodys įvairaus žanro muzikos atlikėjai – nuo klasikinės iki dainuojamosios poezijos. Todėl etnokosmologijos muziejaus durys atviros visiems.

 

Parengė:

Vilniaus kolegijos Menų ir Kūrybinių technologijų fakulteto

Kultūrinės veiklos vadybos studentė

Elinga Žvaginytė

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android