Jau šį šeštadienį muziejuje Eglės Petrošiūtės džiazo koncertas!


Warning: Illegal string offset 'slider' in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 76

Warning: Illegal string offset 'slider' in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 76

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 108

Olandijoje ir Lietuvoje koncertuojanti Eglė Petrošiūtė kviečia į netradicinį pasirodymą Molėtuose

 

 

Eglė Petrošiūtė – viena iš jaunosios kartos Lietuvos džiazo atlikėjų. Šiuo metu ji studijuoja džiazo tradicijomis garsėjančioje Olandijoje, Karališkojoje Hagos konservatorijoje, tačiau vasarą leidžia Lietuvoje. Šį šeštadienį, rugpjūčio 23 d. įvyks neįprastas atlikėjos pasirodymas – ji žengs į Molėtų rajone esančio Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus sceną.

 

Tai bus jau šeštasis koncertas iš ciklo „Dangaus šviesuliai“, skirto jauniesiems Lietuvos atlikėjams.

Pirmajame dainavimo konkurse Eglė dalyvavo būdama vos ketverių ir nuo to laiko nesiskiria su muzika. Šiemet ji pateko į svarbaus Latvijoje vykstančio konkurso „Riga Jazz Stage“ finalą, kur taip pat dalyvavo muzikantai iš D. Britanijos, Švedijos, Baltijos šalių. Jos koncertinė patirtis sukaupta ne tik Lietuvoje, bet ir Olandijoje. Šioje šalyje atlikėja mokosi ir koncertuoja su savo suburta muzikantų grupe. Dalis klausytojų Eglę pažįsta kaip muzikinio šou „Lietuvos balsas“ dalyvę.

Koncertui Etnokosmologijos muziejuje Eglė paruošusi programą, kuri susidarys iš jos pačios sukurtų dainų, naujai aranžuotų džiazo standartų, taip pat Lotynų Amerikos muzikos kūrinių. Dainas ji atliks kartu su grupe muzikantų: klavišiniais gros Donata Januševičiūtė, būgnais – Augustas Baronas, kontrabosu ir bosine gitara – Denis Murašov.

Dainininkė pasižymi stipriu, bet šiltu balsu. Improvizuoti dainuojant jai – įprastas dalykas koncertuose „Man balsas yra instrumentas, kaip ir bet koks kitas. Jis turi tik tiek ribų, kiek mes patys nusistatome“, – mano ji.

Eglė taip pat nori paneigti stereotipą, kad džiazo muzika yra skirta tik muzika giliai besidomintiems, rafinuotą skonį išlavinusiems klausytojams. Jos džiazas nėra paprastas, bet turi ir pop muzikos elementų. Be to, ji tiki, kad jei muziką atlieki nuoširdžiai, publika ją supras. „Jeigu nuoširdžiai visą save atiduodi, ir mažiau džiazo girdėjęs žmogus, gali pajausti, suprasti šią muziką. Pasistengsim tai padaryti.“

Vienu įspūdingiausių Lietuvos muziejų laikomas Etnokosmologijos muziejus yra įsikūręs Molėtų rajone, Kulionų kaime, 76 km nuo Vilniaus.

Eglės Petrošiūtės koncertas muziejuje įvyks kitą šeštadienį, rugsėjo 23 d., 19 val. Nusipirkusieji bilietą į koncertą taip pat galės aplankyti muziejų su tuo pačiu bilietu.

„Dangaus šviesulių“ koncertus organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos įrašų leidėjus vienijanti asociacija AGATA. Už parduotus koncerto bilietus surinktos lėšos atitenka patiems muzikantams ir jiems sceną suteikiančiam Etnokosmologijos muziejui.

Prieš porą savaičių „Dangaus šviesuliuose“ koncertavo vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos gitaristų Tadas Umbrasas, dar anksčiau pasirodė kiti jaunieji muzikantai. Visi jie buvo dalyvavę AGATA jaunųjų atlikėjų meistriškumo stovyklose ir dabar tęsia profesionalų muzikantų kelią.

„Dangaus šviesulių“ koncertų ciklas Etnokosmologijos muziejuje tęsis iki spalio mėnesio.

Daugiau informacijos: pr@agata.lt

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android