Ekskursija lauko ekspozicijoje

Svarbi informacija lankytojams: į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370 615 20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 2,40 Eur
 Balandžio  – spalio mėn.

pirmadieniais – sekmadieniais
Lapkričio – kovo mėn.
pirmadieniais – penktadieniais
Lengvatinis bilietas* – 2,20 Eur
1 – 1,5 valandos Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 24 EUR
  Užsakomoji individuali ekskursija (1-19 asmenų grupei)*** – 48,00 EUR

* Lengvatiniams bilietams:

1. LR ir kitų šalių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, LR konservatorijų mokiniams, LR Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams;

2.LR aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams;

3. LR nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams;

4. LR ir kitų šalių asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų);

5. LR nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;

6. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;

  1. LR pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams.

** Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei) yra taikomas tokiu atveju, jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis ( mažiau nei 10) lakytojų skaičius. Grupės mokestis netaikomas, jei muziejus skelbia pavienių lankytojų priėmimo laikus.

DSC_0120DSC_0211

Šios ekskursijos metu muziejaus lankytojai keliauja į kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos Saulė“. Tai vienintelė megalitinio tipo kalendorinė akmenų struktūra Lietuvoje, kurios skersmuo  30 metrų. Saulės spinduliai nurodo pasaulio šalis, lygiadienius ir saulėgrįžas. Šalia yra dviejų metrų dydžio kaltinis Saulės laikrodis ir planetų modeliai.

Ekskursijos metu pristatoma mūsų žvaigždės samprata lietuvių tautos etnokultūroje,   nagrinėjamos mokslininkų žinios, fizinės charakteristikos, atstumai, Saulės teikiama nauda ir pavojai. Aptariamas Saulės sistemos formavimasis ir jos ateitis, palyginimas su naujai atrastomis žvaigždžių sistemomis ir egzoplanetomis.

Lankytojai galės ne tik apžiūrėti planetų modelius, bet ir sužinoti jų pavadinimų kilmę, tyrinėjimo istoriją, dydžius ir atstumus, naujausias astronomijos ir kosmonautikos naujienas, bei neatsakytus klausimus. Taip pat mokoma Saulės pagalba orientuotis laike ir erdvėje.

Ekskursija vyksta lauke, todėl ypatingai tinkama  šeimoms, mokyklinukams ir tiems, kuriems patinka laiką leisti gamtoje.

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android
android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android