„Kosmosas – naujos eros gimimas“

2016 m. gruodžio 1 d. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje įvyko parodos „Kosmosas – naujos eros gimimas“ atidarymas. Parodoje eksponuojami eksponatai iš Ukrainos Žytomyro miesto S.P. Koroliovo kosmonautikos muziejaus. Tai kosmonautų maisto pavyzdžiai, aprangos detalės, radijo stotelės, prietaisai, „Kazbek“ krėslas, pirmojo žmogaus skrydžio į kosmosą rekordų knyga su paties J. Gagarino autografu, raketų modeliai ir daug kitų įdomių daiktų.

Kosmonautikos parodą atidarė Ukrainos kosmonautas Leonidas Kadeniukas, lakūnas–bandytojas, Ukrainos karinių oro pajėgų atsargos generolas majoras, „Buran“ kosminės programos dalyvis, 1997 m. pakilęs į kosmosą su JAV kosminiu erdvėlaiviu „Kolumbija“. Atidaryme dalyvavo Ukrainos Žytomyro srities tarybos pirmininkas Vladimiras Širma, Žytomyro S.P. Koroliovo kosmonautikos muziejaus direktorė Irina Djačiuk, muziejaus edukatorė Viktorija Četvertak. Tarp parodos svečių buvo LR Kultūros ministerijos viceministras Romas Jarockis, ministerijos muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vedėja Rūta Pileckaitė, prof. Libertas Klimka, prof. hab. dr. Juozas Algimantas Krikštopaitis, lietuviškų palydovų kūrėjai, Lietuvos aerokosmoso asociacijos, Molėtų ir Utenos savivaldos atstovai, kiti garbūs svečiai. Muziejaus svečius priėmė direktorius dr. Gunaras Kakaras.

Renginio metu buvo apžiūrėta paroda. Svečiai iš Ukrainos pristatė S.P. Koroliovo kosmonautikos muziejų, Žytomyro miestą ir sritį, kalbėjo apie kosmonautikos svarbą visai žmonijai. Mūsų muziejaus apžvalgos aikštelėje kosmonautas Leonidas Kadeniukas pasveikino ir įteikė diplomus 2016 m. balandžio 12 d. įvykusio tarptautinio konkurso laureatėms Ievai Bagdonaitei ir Rugilei Kavaliauskaitei. Direktorius dr. Gunaras Kakaras padėkojo svečiams iš Ukrainos už bendradarbiavimą, LR ambasadai Ukrainoje už pagalbą organizuojant parodos atgabenimą į Lietuvą, AB „Lietuvos draudimas“ už tai, kad sutiko apdrausti eksponatus, UAB „Ekspobalta“, jos vadovui Sauliui Valiui, architektui Kristijonui Svalbonui už pagalbą įrengiant parodą, Molėtų savivaldybei, Alantos technologijų ir verslo mokyklai už pagalbą priimant svečius bei organizuojant parodos atidarymą.

Kosmonautikos paroda „Kosmosas – naujos eros gimimas“ veiks iki 2017 m. rugsėjo. Ją galės apžiūrėti muziejaus lankytojai dieninių ekskursijų metu. Tikime, kad tai tik gražaus bendradarbiavimo su Ukrainos Žytomyro S.P. Koroliovo kosmonautikos muziejumi pradžia, ir savo lankytojus galėsime nudžiuginti naujomis parodomis iš Ukrainos.

DSC_0258

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android