Liepos 12 d. muziejuje koncertuoja Tadas Motiečius (akordeonas)


Warning: Illegal string offset 'slider' in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 76

Warning: Illegal string offset 'slider' in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 76

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/cosmos/domains/etnokosmomuziejus.lt/public_html/www/lemweb/wp-content/plugins/wp-flex-gallery/wp-flex-gallery.php on line 108

 

Tarp geriausių pasaulio akordeonistų patekęs šiaulietis kviečia pakeisti požiūrį į šį instrumentą

 

Nuskristi į Kiniją, ten dalyvauti prestižiniame jaunųjų akordeonistų „Pasaulio taurės“ koncerte ir užimti 7-ąją vietą tarp daugiau nei šimto dalyvių – tai prieš porą metų pavyko padaryti dabar 20-mečiui šiauliečiui Tadui Motiečiui, vienam geriausių Lietuvos ir pasaulio jaunųjų akordeonistų. Šį šeštadienį, liepos 12-ąją jis kviečia į ypatingą koncertą Molėtų rajone esančiame Etnokosmologijos muziejuje, kuriame muzikantas sieks paneigti stereotipą, kad akordeonas – tai vestuvių instrumentas.

„Akordeonistai Lietuvoje ir visoje Europoje siekia pakeisti tai, su kokia muzika akordeonas asocijuojasi. Norime parodyti, kad šiuo instrumentu galima groti ir labai rimtus, akademinius kūrinius. Akordeono repertuaras yra kraštutinis – arba linksmos vestuvinės melodijos, arba labai modernūs kūriniai. Aš renkuosi antrąjį kelią“, – sako T. Motiečius.

Akordeonu jis pradėjo groti būdamas dešimties. Atlikėjo biografijoje yra ir kitų ryškių laimėjimų, pavyzdžiui, būdamas vos dešimtokas, jis nuskrido į Korganą (Rusija) ir ten vykusiame tarptauriniame akordeonininkų ir bajanistų konkurse „Drug-bajan“ laimėjo pirmąją vietą.

Geras Tado draugas yra ir su šiuo metu turbūt garsiausias Lietuvos akordeonistas Martynas Levickis – jie abu yra šiauliečiai, mokęsi toje pačioje muzikos mokykloje, pas tą pačią mokytoją. Tadas džiaugiasi draugo sėkme ir teigia, kad jis ir turi būti populiaresnis: „Martynas groja paprastam žmogui priimtinesnius kūrinius, dėl to jis ir turi turėti daugiau gerbėjų, tai natūralu. Bet nemanau, kad kiti Lietuvos akordeonistai yra jo šešėlyje. Lietuvoje yra tikrai daug puikių akordeonistų.“

Būtent modernių kūrinių programą Tadas yra paruošęs ir koncertui Etnokosmologijos muziejuje. Koncertas bus ypatingas ne tik dėl šios priežasties, bet ir dėl to, kad antroje koncerto dalyje Tadui pritars vokalistė Gabrielė Kupšytė kuri atliks keletą klasikinių kūrinių, Tadui pritariant akordeonu.

Neįprasta bus ir koncerto vieta. Molėtų rajone esantis Etnokosmologijos muziejus yra vienas įspūdingiausių muziejų Lietuvoje. Jame scena bus įrengta 30 metrų aukštyje, per langus matant Molėtų regiono panoramą. Muziejaus erdvėje koncertą galės stebėti iki 70-ies žmonių. Rezervuotis vietas ir gauti išankstinius bilietus galima paskambinus į muziejų numeriu 8 383 45424. Su tuo pačiu bilietu bus galima apžiūrėti ir muziejų kartu su gidu.

Šis koncertas bus jau trečiasis iš ciklo „Dangaus šviesuliai“. Jį organizuoja Lietuvos atlikėjus ir muzikos leidėjus vienijanti asociacija AGATA, taip siekianti pristatyti publikai naujosios kartos Lietuvos atlikėjus, užaugusius kasmetinėse AGATA meistriškumo stovyklose. Prieš tai dvejuose didelio publikos susidomėjimo sulaukusiuose „Dangaus šviesulių“ koncertuose grojo sesės kanklininkė ir smuikininkė Lina ir Rasa Žilinskaitės bei džiazo kvartetas R.A.D.D.

Šis koncertų ciklas taip pat žymi šiemet švenčiamą 15-ąją asociacijos gimtadienį. Per 4 tūkst. narių vienijanti AGATA yra viena didžiausių asociacijų Lietuvoje.

Daugiau informacijos: pr@agata.lt

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android