LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUS LAUKIA… DOVANŲ

Taip, visiškai teisingai supratote – muziejus laukia dovanų. Ne kokios nors šventės proga, o ištisus metus! Įsivaizduoju, kad daugelį gali papiktinti toks tiesmukiškas pareiškimas (kokios dovanos, kai ir taip sunku išgyventi!), tačiau muziejus – tokia įstaiga, kuri stengiasi sukaupti, išsaugoti ir parodyti. Čia nebereikalingi daiktai gauna antrą gyvenimą, atgyja – tampa eksponatais, kurie bus saugojami, tyrinėjami, rodomi lankytojams ne vieną dešimtmetį.

Lietuvos etnokosmologijos muziejui 2016 metais buvo padovanota 367 eksponatai – jie visi ypatingi, verti išsaugoti. Dalį jų galima pamatyti Lietuvos muziejų informacinėje svetainėje www.limis.lt. Tai ir meno kūriniai, ir fotografijos, ir knygos, ir senoviniai prietaisai…

Laukiame eksponatų nuo etno iki kosmo – nuo senovinių rakandų, technikos „stebuklų“, iki… lietuvių sukurtų kosminių palydovų. Žinome, kad lietuviai XX amžiaus 8-9 deš. gamino termoplyteles  daugkartinio naudojimo kosminiam laivui „Buran“, kad lietuvių sukurtais kostiumais vilkėjo kosmonautai, kad lietuvių pagaminti prietaisai su augalų sėklomis kilo į kosmosą tam, kad būtų išsiaiškinta, ar augalai iš viso gali dygti kosmose, kaip juos veikia nesvarumas… Bet dar daug ko nežinome, todėl kviečiame atsiliepti žmones, dirbusius prie kosminių technologijų, pasidalinti prisiminimais ir eksponatais.

Dovanokite muziejui tai, ką norėtumėte pamatyti ir po šimto metų!

Irma Balčiūnienė

direktoriaus pavaduotoja – vyriausioji fondų saugotoja

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android