Muziejų naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje

 

MUZIEJŲ NAKTIS

 

Gegužės 17 d. Kulionių kaime, Molėtų raj. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje vyko „Muziejų naktis”. Tai kasmetinis renginys, kurio metu lankytojai gali apžiūrėti ekspozicijas bei pasiklausyti lektorių paskaitų nemokamai.

Lankytojai turėjo neeilinę galimybę pasiklausyti garbingo profesoriaus, vieno iš etnokosmologijos muziejaus įkūrėjų, Liberto Klimkos paskaitos bei ekskursijos metu apžiūrėti ekspozicijas. Profesorius sužavėjo dalyvius lietuviškų tradicijų ir etninės kultūros žiniomis. Juk kiekvienas lietuvis neturėtų prarasti savo tautinio savitumo. Profesorius sukūrė jaukią atmosferą bendraudamas su klausytojais, dideliais ir mažais. Kaip jis teigė, jam yra malonu bendrauti su jaunais žmonėmis ir tais, kurie yra žingeidūs. Klausytojų tarpe mažamečiai vaikai buvo apstulbinti muziejuje saugomų meteoritų, kurių istorija siekia jau tūkstančius metų. Profesorius leido palaikyti juos rankose, pajuokaudamas, kad  paėmus į rankas šią „žvaigždę“ galima sugalvoti norą, kuris tuoj pat išsipildys.

Vėliau dalyviai klausėsi Martyno Juocevičiaus paskaitos. Lektorius tyrinėja gyvybės egzistavimą Visatoje. Jis sukūrė mistišką atmosferą salėje, kurią jautė dauguma dalyvių, užduodamas klausimą: „Esame vieninteliai Visatoje ar ne???“ Visų dalyvių nuostabą sukėlė ir jo rodyta vaizdinė bei filmuota medžiaga apie neatpažįstamus objektus. Lektorius greitai užmezgė diskusiją, kurioje dauguma lankytojų galėjo laisvai išsakyti savo nuomonę.

Lankytojai džiaugėsi galimybe pakilti į muziejaus apžvalgos aikštelę, kurioje laukė Vilniaus Universiteto Matematikos ir Informatikos fakulteto lektorius ir tyrėjas Vytautas Valaitis. Jis yra vienas iš „LituanicaSAT-1“, komandos atstovų. LituanicaSAT-1  komandą sudaro mokslininkai, inžinieriai ir entuziastingi studentai, kurie pradėjo kurti  pirmąjį lietuvišką palydovą. Tyrėjas per paskaitą papasakojo ką jiems pavyko pasiekti, kokias sistemas sukūrė. Supažindino dalyvius su iššūkiais, kurie laukia kuriant aparatą skirtą veikti kosmose. Vytautas džiaugėsi, kad lankytojai nebuvo pasyvūs ir patys kėlė diskusijas.

Kelionės pabaigoje muziejaus gidas Edgaras Zaronskis pristatė muziejaus 80 cm teleskopą, kuris yra vienas iš didžiausių Europoje teleskopų skirtų visuomenei, renginio svečiams papasakojo apie jo galimybes, muziejuje vykstančias naktines ekskursijas.

Gaila debesys neleido paleisti į darbą muziejaus teleskopų, tačiau tikimės, kad lankytojams šeštadienio naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje padovanojo malonių įspūdžių, o lektoriams dėkojame už įdomias paskaitas.

 

 

Parengė:

Vilniaus kolegijos Menų ir Kūrybinių technologijų fakulteto

Kultūrinės veiklos vadybos studentė

Elinga Žvaginytė

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android