Pakilimas į apžvalgos aikštelę

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688  (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems  – 2,40 Eur
Lengvatinis bilietas* – 1,20 Eur
Spalio 1 – Balandžio 30

antradieniais- šeštadieniais
Gegužės 1 – Rugsėjo 30
pirmadieniais- sekmadieniais
0,5 valandos Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)** – 24,00 Eur

* Lengvatiniams bilietams:

1. LR ir kitų šalių dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, LR konservatorijų mokiniams, LR Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniams;

2.LR aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentams, Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, taip pat profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniams;

3. LR nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariams, kariams savanoriams;

4. LR ir kitų šalių asmenims, kuriems sukako valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos amžius (iki 80 metų);

5. LR nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims – politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusiems getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams;

6. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;

  1. LR pasipriešinimo 1940-1990 metų okupacijoms dalyviams – kariams savanoriams, ir laisvės kovų dalyviams.

** Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei) yra taikomas tokiu atveju, jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lakytojų skaičius. Grupės mokestis netaikomas, jei muziejus skelbia pavienių lankytojų priėmimo laikus.

 

Muziejaus lankytojams pakilus į apžvalgos aikštelę atsivers puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Ekskursijos metu Jus lydės ekskursijos vadovas, kuris pristatys apylinkes ir pagrindinius matomus objektus. Atvykę lankytojai galės iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą ,,Lietuvos Saulė“ – 30 metrų  diską su aštuoniais spinduliais. Didieji apskritimo akmenys atgabenti iš visų Lietuvos apskričių. Akmeniniai spinduliai vaizduoja pasaulio šalis, Saulės tekėjimo ir laidos kryptis lygiadienių  ir saulėgražų metu . Šalia akmeninės Saulės išdėstyti planetų modeliai, sudarantys mūsų Saulės sistemą. Projektas dar nebaigtas.

Lietuvos etnokosmologijos muziejus išsiskiria ne tik unikaliais architektūriniais sprendimais, bet ir geografine padėtimi. Muziejus įsikūręs didžiausiame Lietuvoje, Labanoro regioniniame parke. Didžiąją girios dalį sudaro miškai, kurie užima 80 % teritorijos. Girioje gausu briedžių,  gyvena vilkai ir lūšys. Čia atvykę muziejaus lankytojai gali išgirsti, į Raudonąją knygą įtrauktą, ūkaujančią žvirblinę pelėdą ar čiulbančią švygždą, bei kitus retus Lietuvos paukščius. Na, o ežerų pakrantėse išvysti visoje Europoje retą augalą  – ežerinę lobeliją ar į Raudonosios knygos sąrašą įtrauktą žvilgančiają riestūnę.

Kalvotas ir miškingas kraštovaizdis pasižymi ežerų gausa. Tarp didesnių ir žemesnių kalvelių tyvuliuoja 285 ežerai, taigi pakilę į  30 metrų aukštyje esančią muziejaus apžvalgos aikštelę turėsite unikalią galimybę vienu metu išvysti šešis ežerus. Taip pat esant geroms oro sąlygoms galėsite pamatyti tolumoje stūksančias  Aukštaitijos Nacionalinio parko kalvas prie Tauragnų ežero. Esant giedrai dienai tolumoje išvysite Molėtų ir Alantos miestelių bažnyčių bokštus. Rekomenduojame pasiimti žiūronus.

Gamtinių elementų mozaiką praturtina muziejaus dailininkės Marijos Kakarienės sukurtos dekoratyvinių augalų kompozicijos esančios muziejaus lauko ekspozicijoje.  Po ekskursijos lankytojai kviečiami pailsėti muziejaus sodelyje ir pasigrožėti augmenija.

Apylinkių apžvalga  vyksta tik šviesiu paros metu. Būtina registracija internetu arba telefonu +370-615-20688. Registruotis gali tiek organizuotos grupės, tiek pavieniai lankytojai. Žmonėms su negalia (vežimėliuose) yra galimybė automobiliais privažiuoti iki pat apžvalgos aikštelės bokštų ir pakilti į apžvalgos aikštelę liftu.

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android
android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android