Profesoriaus Liberto Klimkos paskaita „Pirmoji žiemos šventė ir jos tradiciniai papročiai“

Profesoriaus Liberto Klimkos paskaita „Pirmoji žiemos šventė ir jos tradiciniai papročiai“

Pasak kaimo senolių, žiema prasidedanti nuo šv. Andriejaus, lapkričio 30-sios. Tai pirmoji žiemos šventė, Burtų diena, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia.

Senasis šventės vardas išdilo iš tautos atminties; gal kitados tai buvo Meškos palydos į žiemos guolį, gal Briedžio karūnavimas gamtos valdovu, gal Žiemos rūstybės maldymo apeigos. Ir išties dabar sureikšminamos išvakarės, o ne lapkričio 30-oji. Iš senosios religijos ritualų, jiems netekus sakralumo, beliko liaudiški tikėjimai ir žaismingi papročiai.

Kadangi tuoj tuoj prasidės žiema, kai viską užklos sniego patalai, atsistojus ant to meto slenksčio spėjama ateitis. Kokie gi vyraus orai, kaip seksis peržiemoti? O jaunimui žiema – poilsio ir linksmybių, piršlybų ir vestuvių metas. Štai todėl labai svarbi žiemos švenčių dalis – burtai ir ateities spėjimai. Ypač smalsauja jaunutės merginos – bene sužinos ką apie likimo skirtąjį bernelį…

Jeigu norite daugiau išgirsti apie papročius, pilnus magijos ir paslaptingumo, kviečiame lapkričio 28 dieną, šeštadienį, 16:00 val. į Lietuvos etnokosmologijos muziejų – čia prof. L. Klimka ves ekskursiją ir skaitys paskaitą apie pirmąją žiemos šventę ir jos tradicinius papročius.

Būtina registracija telefonu: 8 615 20 688

Paskubėkite – vietų skaičius ribotas!

Bilietų kainos: suaugusiam – 4 eurai, studentui/senjorui/su negalia – 3 eurai, moksleiviui – 2 eurai.

Laukiame Jūsų!

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android