Saulės stebėjimai

Svarbi informacija lankytojams: Į visas programas registruojama internetu ir telefonu +370-615-20688 (Pirmadieniais – penktadieniais 8:00 – 16:30 val.).

REGISTRACIJA

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 2,50 Eur
 Spalio 1 – Balandžio 30

antrad. – šeštad.
Gegužes 1 – Rugsejo 30
pirmad. – sekmad.
Studentams / pensininkams / neįgaliesiems – 2,00 Eur

45 min. Moksleiviams  – 1,50 Eur

Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei)* – 25,00 Eur

 * Grupės mokestis (1-9 asmenų grupei) yra taikomas tokiu atveju, jei užsiregistruoja grupė lankytojų (10 ir daugiau), tačiau atvyksta mažesnis (mažiau nei 10) lakytojų skaičius. Grupės mokestis netaikomas, jei muziejus skelbia pavienių lankytojų priėmimo laikus.

 

Pastaba: esant debesuotumui saulės stebėjimai gali būti keičiami į edukaciją klasėje su teleskopo apžiūrėjimu.

Ekskursija ir edukacinė programa. Tik grupėms turinčioms 20 lankytojų ir daugiau. Ekskursija muziejuje ir saulės stebėjimas (esant debesuotumui arba lankytojams pageidaujant, galima rinktis kitą edukacinę programą klasėje arba lauko ekspozicijoje).

Programos Laikas Trukmė Bilietų kaina
Suaugusiesiems – 5,00 Eur
 Pirmadieniais – penktadieniais iki 15.00 val.  1 – 1,5 val. (ekskursija) ir 45 min. (edukacija) Studentams / pensininkams / neįgaliesiems/ moksleiviams – 3,00 Eur

Pastaba. Jei atvyksta 26 ir daugiau lankytojų, grupė dalinama į dvi edukacines grupes.

Saulės stebėjimą galima užsakyti registruojantis į dienines ekskursijas, tačiau jis įvyksta tik esant giedrai dienai ir Saulės aktyvumui. Vienu metu grupėje gali būti iki 20 – 25 lankytojų. Jei atvyksta didelė grupė lankytojų, ji dalinama į dvi dalis.

 

 

Stebėjimui naudojami du teleskopai su specialiais filtrais. Vienas jų yra skirtas stebėti Saulės dėmėms, kitas – protuberantams. Esant dideliam aktyvumui vaizdai tikrai įspūdingi, tai puiki galimybė stebėti, kas vyksta už 150 milijonų kilometrų nuo Žemės, mūsų žvaigždėje Saulėje. Taip pat tai puiki galimybė ne tik stebėti mūsų žvaigždę, bet ir daugiau apie ją sužinoti klausantis ekskursijos vadovo  pasakojimo.
Būtina atkreipti dėmesį, kad mažesniems stebėtojams reikia palypėti iki teleskopų, todėl būtų gerai, kad mažiausius lankytojus lydėtų suaugusieji. Taip pat šie teleskopai stovi bokšte, kuriame nėra lifto, todėl visiems lankytojams tenka naudotis laiptais.

 

PLAČIAU APIE EDUKACINES PROGRAMAS

Gale lauko katilėlis plauko. Kas?

Žinoma SAULĖ.

Norite pamatyti Saulę per teleskopą? O pasidaryti Saulės akinius?

Edukacinėje programoje susipažinsime su Saule: sužinosime, kas vyksta jos paviršiuje, iš kur atsiranda šviesa (užsiėmimo metu galėsite paliesti plazmos kamuolį!), kiek laiko ji keliauja pas mus, kodėl mes taip laukiame Saulės, o gal jos reikėtų bijoti?

Pastaba. Apniukusią dieną darysime Saulės laikrodžius.

Edukacijos programa skirta  6-12 klasių moksleiviams, suaugusiesiems. Programos trukmė 45 min.

Parengė: Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus edukatorius
Edgaras Zaronskis

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android
android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android