Svečiai iš Ukrainos kosmoso muziejų acociacijos

Svečiai iš Ukrainos  kosmoso muziejų acociacijos

Tai pirmoji jų viešnagė ne tik mūsų muziejuje, bet ir Lietuvoje.  Ukrainiečiams buvo pravesta ekskursija, pristatyta muziejaus veikla, planai ir perspektyvos.  Aptarta bendra veikla:  šiuo metu rengiami dokumentai pirmajai tarptautinei parodai, kuri atkeliaus iš Žytomyro S. Koroliovo kosmonautikos muziejaus, kalbėta apie kitais metais planuojamos, jau tapsiančios tradicine, moksleivių piešinių parodos organizavimą.

Svečiai papildė muziejaus fondus naujais eksponatais – padovanojo raketos R- 5B modelį ir leidinį apie Ukrainos raketų ir kosmoso technikos gamyklų organizatorių ir vadovą, profesorių Aleksandrą Makarovą, bei muziejaus darbuotojams įteikė savo šventinės duonos – karvojaus – kepalą.

Svečiams iš Ukrainos parodėme Dubingius, Asvejos regioninio parko lankytojų centrą, Mindūnų ežerų žvejybos muziejų ir A. Truskausko medžioklės ir gamtos ekspoziciją, nuvežėme į Vilnių, kur buvo pristatyti  LDK Valdovų rūmai, paragauta tradicinių lietuviškų patiekalų.

Tradicija tampantys susitikimai su Ukrainos muziejininkais – tai ne tik darbinė, dalykinė informacija, bendri planai, bet ir kultūrų pažinimas, informacijos sklaida, skatinanti, kaip sakė A. Makarovas, „galvoti apie ateitį“.

 

Irma Balčiūnienė

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android