Ženklai ant akmenų

 

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus Saulės modelis sudarytas iš 20 – 30 tonų akmenų, suvežtų iš visos Lietuvos per 12 metų – iš anuometinių Lietuvos apskričių. Ant centrinio akmens – galingiausiojo, atgabento iš Klaipėdos apskrities, jau prieš keletą metų nugulė prasmingos Jurgio Baltrušaičio eilės:

Ko ieškai Tu
Čia pat greta.
Būties aušra
Virš Tavo durų,
Virš Tavo vartų –
Visata.

O akmenyje, esančiame viename iš Saulės spindulių, šią vasarą iškalta Muziejaus įkūrėjo Gunaro Kakaro sentencija:
Žmogaus kelias –
akimirka Visatoje –
pažinimas, pagarba,
meilė, kūryba,
palikti pėdsakai….

Tačiau nepraeikite ir pro daugelį kitų akmenų, kurių galbūt kiekvienas – Gamtos, Istorijos, likimų, Amžinybės istorija.
Štai ant kai kurių akmenų rasite unikalias kopijas senųjų petroglifų – akmenų raižinių, ženklų kokiu nors būdu išraižytų ant uolienos ar akmens paviršiaus. Tokių dirbinių randama visame pasaulyje. Jie dažniausiai siejami su priešistorinėmis kultūromis ir yra vieni ilgiausiai ir geriausiai išsilaikančių archeologinių radinių.
Į Etnokosmologijos muziejų petroglifai perkelti nuo senųjų akmenų iš kitų vietovių. Ypač reikšmingas – ant Valiulio akmens esantis kiaušinio ovalas, talpinantis Mėnulio, Saulės ir Žvaigždės simbolius.
Iš gilios senovės „atėjęs“ ir Salako apylinkėse gulintis akmuo su vadinamuoju Napoleono ženklu.
Petroglifų kopijų skaičius Saulės rate kasmet didės ir apims ne tik Lietuvoje randamus ženklus, mat, Muziejaus direktorius Gunaras Kakaras nukeliauja visur, kur tik sužino esantį unikalų akmenį su ženklais, kurie panaudojus tam tikrą technologiją, „perrašomi“ ant akmenų Etnokosmologijos muziejuje.

Straipsnio autorius: Danilė Kakarė

 

 

 

android
bitly
android
android
android
android
android
android
android
android